DARMOWA DOSTAWA OD 100,00 PLN

ZAMÓW DO 11.00 – WYSYŁKA W TEN SAM DZIEŃ

 

O nas

 

 

 

„Kawa jest złotem szarego człowieka
i jak złoto daje człowiekowi
poczucie luksusu i szlachetności”

Abd-al-Kadir (1587)

 

Krakowska Palarnia Kawy

Pamiętamy jak jeszcze przed II wojną światową w domu rodzinnym naszych dziadków każdego poranka unosił się głęboki i nadzwyczajny aromat świeżo mielonych ziaren kawy w młynku ręcznym. Co więcej, pamiętamy też jak dziadkowie zaparzali zmielone ziarna w tradycyjnej, metalowej kawiarce. Zapach ten towarzyszył nam przez całe życie.

Dlatego też postanowiliśmy odtworzyć dawną tradycję i zaczęliśmy poszukiwać odpowiednich plantacji ziaren kawowca aby stworzyć unikalną recepturę wypalania.

POZNAJ NASZĄ MISJĘ

Wypalamy ziarna jedynie tradycyjnymi metodami

Odkrywamy nowe plantacje kawowe i poszukujemy najwyższej jakości ziaren

Dostarczamy świeże i najlepsze gatunkowo produkty z najdalszych zakątków świata

Proces wypalania ziaren

Krakowska Palarnia Kawy zajmuje się sprowadzaniem ziaren z najlepszych obszarów ziem uprawnych oraz wypalaniem ich na bieżąco aby odznaczały się świeżością oraz niepowtarzalnym zapachem i smakiem. Ziarna wypalane są  w piecu Toper 30, jak również STA Tostatrice 30.

Stopień wypalenia oraz kolor kawy dostosowujemy do rodzaju sprowadzonych ziaren. Jedynie odpowiednie wypalanie wydobywa indywidualny i niepowtarzalny smak a także aromat każdego rodzaju kawy.

Doświadczony Coffee Roaster czuwa nad procesem prażenia dzięki czemu kawa w Twojej filiżance ma tak niepowtarzalny smak.

Arabica i Robusta

W Krakowskiej Palarni Kawy możesz znaleźć kawy jednorodne oraz mieszanki kawowe. Kawa arabska – coffea arabica – jest rośliną uprawną i używa się jej w ponad 80 % do światowej produkcji kawy. Jej łagodny smak dopełniany jest niekiedy ziarnami kawy kongijskiej – coffea canephora – czyli Robusty o bardziej cierpkim, gorzkim smaku lecz z zawartością większej ilości kofeiny. U nas znajdziesz obydwa rodzaje ziaren w różnorodnych kombinacjach dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

ZNAJDZIESZ U NAS

Brasil Santos – Arabica 100 % 0
Costa Rica Tarrazu Hermasa – Arabica 100 % 0
Ethiopia Sidamo – Arabica 100 % 0
Grande Espresso – Arabica 80 % + Robusta 20 % 0
Grande Crema – Arabica 50 % + Robusta 50 % 0

Krakowska Herbaciarnia

Krakowska Herbaciarnia powstała z myślą o smakoszach dobrych gatunkowo herbat. Dbamy o dobrą jakość i świeżość produktów dlatego też u nas możesz cieszyć się bogatym i wysublimowanym smakiem herbat sprowadzanych z wyjątkowych rejonów na świecie.

Herbata jest naparem o wielowiekowej tradycji. Stopień cierpkości smaku oraz intensywność aromatu liści związany jest z odpowiednimi procesami uprawy oraz indywidualnie dopasowanym czasem zaparzania. Dlatego też, dbamy o właściwy sposób przechowywania produktów dzięki czemu możesz cieszyć się świeżością i doskonałym smakiem wybranych gatunków herbaty.

ZNAJDZIESZ U NAS

Zieloną herbatę z rejonu Sheijang 茶

Czarną herbatę z Vietnamu

NANA Mint z Marocco

Kawa do twojego biura i domu

Kawa to fundament każdego lokalu, kawiarni czy hotelu. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci wracali po niepowtarzalny smak, zadbaj o najwyższą jakość.

Nasza oferta jest dostosowana do potrzeb: Osób prywatnych i działalności jednoosobowych, Małych przedsiębiorstw oraz dużych korporacji, Lokali gastronomicznych a także kawiarni.

Zapewniamy leasing profesjonalnych automatów do kawy, które gwarantują wydobycie pełnego aromatu z naszych ziaren. Pomożemy Ci także dobrać ekspres, który spełni wszystkie oczekiwania Twoje a także Twoich pracowników.

 

  • Zajmujemy się leasingiem profesjonalnego sprzętu
  • Zapewniamy kompleksową opiekę serwisową
  • Doradzamy w doborze ekspresów
  • Szkolimy baristów

NASI KLIENCI

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

  • Otrzymasz rabat -10% na pierwszy zakup!
  • Będziesz na bieżąco z kawowymi nowinkami!
  • Nie ominie Cię żadna promocja!