DARMOWA DOSTAWA OD 100,00 PLN

ZAMÓW DO 11.00 – WYSYŁKA W TEN SAM DZIEŃ

Blog

Krakowska Palarnia Kawy / Krakowska Palarnia Kawy  / Arabika czy Robusta – jaką kawę wybrać?

Arabika czy Robusta – jaką kawę wybrać?

Zarówno w gronie początkujących kawoszy, jak i tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez aromatycznej filiżanki kawy pojawia się pytanie o to, jaką kawę wybrać – Arabika, czy Robusta? Każdy z pewnością słyszał o obu gatunkach, ale być może nie zastanawiał się nad tym, czym właściwie się od siebie różnią. 

Jak odróżnić Arabikę od Robusty?

Różnice pomiędzy Arabicą, a Robustą łatwo dostrzec już na pierwszy rzut oka – ziarna tej pierwszej są większe i wydłużone, te drugie są okrąglejsze, a pęknięcie jest zbliżone do prostej linii.

Osoby, które cenią kawę za jej pobudzające właściwości powinny zastanowić się nad wyborem mieszanki zawierającej Robustę, o prawie dwukrotnie większej ilości kofeiny od Arabiki. Jej smak jest ostrzejszy, a gorycz wyraźniej wyczuwalna niż w przypadku drugiego gatunku, gdzie po zaparzeniu będzie można zauważyć delikatniejszą nutę i lekką kwasowość.

Grande Crema i Grande Espresso – idealna kawa o poranku

Aromatyczna, poranna kawa powinna zapewnić odpowiednią dawkę energii do działania, dlatego warto wybrać mieszankę, w składzie której pojawi się Robusta. Grande Espresso posiada jej 20%, natomiast Grande Crema 50%. W obu przypadkach będziesz mógł cieszyć się kremową pianką na powierzchni świeżo zaparzonego napoju.

Brasil Santos, Tarrazu Hermasa, Sidamo Ethiopia – 100% Arabiki

od Krakowskiej Palarni Kawy

 Wielbiciele aromatycznej Arabiki mogą wybierać spośród wielu odmian, sięgając po najodpowiedniejszą dla siebie pod względem kwasowości, czy delikatności i nuty smakowej. Brasil Santos, Tarrasu Hermasa, Sidamo Ethiopia to trzy kawy zawierające ziarna Arabiki, jednak każda z nich jest uprawiana w innych rejonie.

Moja ulubiona kawa to…

Wybór ulubionej kawy zawsze jest poprzedzony długimi poszukiwaniami i nie sposób ich pominąć – każdy z nas przy wyborze kieruje się swoimi wytycznymi i swoim własnym gustem. Można jednak podyskutować przy filiżance najlepszej  kawy w Krakowie i wymienić się własnymi doświadczeniami z innymi pasjonatami tego pobudzającego napoju.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

  • Otrzymasz rabat -10% na pierwszy zakup!
  • Będziesz na bieżąco z kawowymi nowinkami!
  • Nie ominie Cię żadna promocja!