Krakowska Palarnia Kawy

ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 50 ZŁ – DOSTAWA  Z INPOST GRATIS

ZAMÓW DO 12.00 – WYSYŁKA W TEN SAM DZIEŃ

 

Blog

[vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text] Zarówno w gronie początkujących kawoszy, jak i tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez aromatycznej filiżanki kawy pojawia się pytanie o to, jaką kawę wybrać- Arabika, czy Robusta? Każdy z pewnością słyszał o obu gatunkach, ale być może nie zastanawiał się nad tym, czym właściwie się od siebie różnią. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] Jak odróżnić Arabikę od Robusty? Różnice pomiędzy Arabicą, a Robustą łatwo dostrzec już na pierwszy rzut oka - ziarna tej pierwszej są większe i wydłużone, te drugie są okrąglejsze, a pęknięcie jest...

Poszukując cytatów na temat naparu kawowego oraz herbaty trafiamy wciąż na różne strony, które mogą nie wypełniać naszej ciekawości w pełni. Krakowska Palarnia Kawy będąc wielkimi pasjonatami klasycznych technik zaparzania kawy jak również wszelkich nowości postara się zebrać dla was najciekawsze i najbardziej znaczące cytaty i sentencje jakie pojawiały się na przestrzeni wieków.

W Brazylii panował bowiem osobliwy przesąd: wychodząc po pierwszej wizycie z czyjegoś domu, nie należało samemu otwierać drzwi, bo to mogłoby znaczyć, że już się nigdy do tego domu nie powróci.

 

Największe państwo Ameryki Południowej z największą ilością lotnisk na całym świecie i najbardziej znanym karnawałem świata w Rio de Janeiro – BRAZYLIA.